Záplavy na Kréte zmietli autá do mora

Mohutné pretrvávajúce záplavy na gréckom ostrove Kréta poškodili cesty, zatopili stovky domov a zmietli autá do mora. V utorok o tom informovala tlačová agentúra AP.

10.11.2020 17:40
grécko kréta záplavy auto more Foto:
Mohutné povodne spôsobené pretrvávajúcimi prudkými dažďami na Kréte zničili cesty, zaplavili stovky domov a do mora odniesli autá.
debata

Úrady v utorok uviedli, že najväčšie škody zaznamenali východne od hlavného mesta ostrova Iraklio – v malých mestách a dedinách, kde úrady zatvorili školy a obyvateľom odporučili zdržiavať sa vo vnútri budov.

Obyvatelia v najhoršie postihnutých oblastiach sa pokúšali nájsť záchranu na strechách svojich domov, pretože mestami a obcami sa valila kalná voda plná trosiek aj áut.

Túto oblasť zasiahli záplavy už tretíkrát za necelý mesiac a husté lejaky majú podľa očakávania trvať do štvrtka 12. novembra.

Neboli hlásené žiadne zranenia, ale predstavitelia regionálnej vlády uviedli, že na ostrove bola poškodená sieť ciest, ako aj domy a podniky, z ktorých mnohé sú zatvorené v rámci celoštátneho lockdownu platného od minulej soboty.

debata chyba
Viac na túto tému: #Grécko #záplavy #Kréta
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy