V USA zadržali muža, ktorý bol takmer pol storočie na úteku z väzenia

V americkom štáte Michigan zadržali muža, ktorý si odpykával doživotný trest za vraždu, keď utiekol z väzby počas povolenej účasti na pohrebe svojej starej mamy pred takmer 50 rokmi. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI).

15.11.2020 13:34
putá / zatykač / Foto:
debata (6)

Leonard Rayne Moses mal 16 rokov, keď bol odsúdený za vraždu 72-ročnej Mary Amplovej, ku ktorej došlo v Pittsburghu v roku 1968 počas občianskych nepokojov po atentáte na občianskoprávneho aktivistu Martina Luthera Kinga. Úrady uviedli, že Moses a jeho priatelia hádzali do Amplovej domu zápalné fľaše. Vážne popálená žena zomrela o niekoľko mesiacov neskôr.

Moses bol odsúdený za vraždu prvého stupňa na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. Z väzby utiekol, keď mu úrady povolili zúčastniť sa na pohrebe svojej starej mamy v Pittsburghu v roku 1971.

Podľa úradov Moses skončil v štáte Michigan, kde žil pod falošným menom Paul Dickson a minimálne od roku 1999 pracoval ako zásobovač pre lekárne.

FBI ho odhalila po tom, čo bol začiatkom tohto roka obvinený z krádeže liekov na predpis v lekárni v St. Clair Shores v Michigane, kde pracoval. Mosesove odtlačky prstov vložili v októbri vyšetrovatelia do celoštátnej databázy a zistili zhodu s odtlačkami po jeho zatknutí v roku 1968.

Pracovná skupina FBI Mosesa zatkla vo štvrtok v jeho dome v Grand Blanc v Michigane. Zadržanie sa zaobišlo bez incidentov. Momentálne sa Moses nachádza vo väzení okresu Genesee.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #michigan #väzeň na úteku