V Guinei zaznamenali prvé úmrtia v dôsledku eboly od roku 2016

V africkej Guinei po prvý raz od roku 2016 zaznamenali úmrtia v dôsledku eboly. Zdravotnícki odborníci, na ktorých sa odvoláva spravodajský portál BBC, informovali o troch mŕtvych.

14.02.2021 20:49
KDR ebola kongo Foto: ,
Zdravotníci pripravujú lieky v nemocnici Matanda, v ktorej zomrela žena na nákazu vírusom ebola 11. februára 2021 v meste Butembo v Konžskej demokratickej republike.

U ďalších piatich potvrdili prítomnosť vírusu. U všetkých sa objavili príznaky ako hnačka, zvracanie a krvácanie po tom, čo sa zúčastnili na pohrebe.

Sakoba Keita, šéf guinejského úradu zdravotníctva, informoval, že robia viac testov, aby potvrdili situáciu v oblasti pri meste Nzérékoré. Zdravotníci podľa neho pracujú na trasovaní a izolácii prípadov.

Regionálna šéfka Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Afriku Matshidiso Moeti na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že WHO „zintenzívňuje úsilie v oblasti pripravenosti a reakcie“ vzhľadom na možné šírenie eboly v Guinei.

V rokoch 2013 až 2016 si epidémia eboly, ktorá sa začala v Guinei, vyžiadala v západnej Afrike viac ako 11-tisíc mŕtvych. V reakcii na túto epidémiu následne vzniklo niekoľko vakcín, ktoré neskôr využili na boj s vírusom v Konžskej demokratickej republike.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Guinea #ebola