Ako pre denník The Wall Street Journal uviedol zástupca spoločnosti André Nogueira, rozhodnutie zaplatiť počítačovým pirátom bolo „bolestivé, ale správne vo vzťahu ku klientom“. Spresnil, že platba sa uskutočnila v bitcoinoch. Podľa jeho slov boli peniaze vyplatené, keď už bola väčšina serverov závodov JBS opäť online.
Spoločnosť vyjadrila presvedčenie, že vyplatenie výkupného pomôže tomu, aby JBS bola v bezpečí pred ďalšími útokmi a zníži potenciálne škody reštauráciám, obchodom s potravinami a farmárom, s ktorými JBS spolupracuje.
Podľa Nogueiru sa spoločnosť JBS o počítačovom útoku dozvedela v nedeľu 30. mája, keď si technický personál všimol, že niektoré servery nefungujú správne. Čoskoro bola spoločnosti doručená správa požadujúca výkupné za obnovenie prístupu do počítačového systému JBS.
Spoločnosť JBS o tom okamžite informovala americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) a jej technologický tím začal vypínať systémy, aby počítačový útok spomalil.
Agentúra Reuters s odvolaním sa na americké úrady a spoločnosť JBS minulý týždeň informovala, že za útokom, ktorý narušil produkciu mäsa v Severnej Amerike a Austrálii, stojí zločinecká skupina sídliaca pravdepodobne v Rusku.
Biely dom informoval, že kvôli incidentu je v priamom kontakte s Moskvou. Takéto programy sa pravdepodobne použili aj pri kyberútoku na americkú spoločnosť Colonial Pipeline, ktorá v USA prevádzkuje sieť potrubí na prepravu ropných produktov.
