V plzenskej firme unikol sírovodík. 2 ľudia sú mŕtvi a 2 v kritickom stave

Dvoch mŕtvych a rovnaký počet zranených si v piatok vyžiadal únik sírovodíka, ku ktorému došlo vo firme na spracovávanie priemyselného odpadu v západočeskom meste Plzeň. Informoval o tom webový spravodajský portál Novinky.cz.

18.06.2021 16:47
debata (5)

Zasiahnutých bolo celkovo sedem ľudí. Traja objekt včas opustili, štyroch museli záchranári resuscitovať. Títo boli v kritickom stave prevezení do plzenskej fakultnej nemocnice, kde dvaja z nich zomreli. Na mieste zasahujú aj hasiči a policajti.

Nebezpečná chemikália unikla vo vnútri objektu. Polícia počas zásahu uzavrela okolie firmy. Podľa hovorcu hasičov plzenského kraja Petra Poncara sa toxické látky nedostali do kanalizácie. Preventívne však úrady obyvateľom v okolí odporučili, aby nevetrali.

Hasiči namerali v objekte firmy zvýšené hodnoty sírovodíka a siričitanov, dopĺňa Český rozhlas. „Hasiči sa radia s technológmi, akým spôsobom zamedziť ďalšiemu úniku chemikálií a ako následne odpad zlikvidovať,“ povedal Poncar. Hasiči zároveň prehľadávajú objekt pre prípad, že by sa v ňom ešte nachádzali ďalšie osoby.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #chemikálie