Výbuch v Leverkusene má päť obetí

Počet obetí utorkového výbuchu v priemyselnom parku v nemeckom meste Leverkusen stúpol na päť. Záchranári totiž v štvrtok spod sutín spaľovne vyslobodili telá troch ďalších obetí. Podľa agentúry DPA to vo štvrtok oznámila miestna prokuratúra i polícia.

29.07.2021 20:22
Nemecko Leverkusen výbuch dym Foto: ,
Hustý čierny dym po výbuchu v areáli chemického závodu v nemeckom Leverkusene.
1

Dvaja ľudia sú naďalej nezvestní. Podľa záchranárov je už len malá nádej, že sa ich podarí nájsť živých.

Potvrdených je aj 31 zranených, uviedla DPA.

Podľa miestnej samosprávy vybuchli v areáli s chemickými závodmi v utorok dopoludnia nádrže s rozpúšťadlami. Došlo k tomu v časti, kde sa spracováva odpad. Po explózii začal horieť jeden zo skladov palív.

Príčina výbuchu zatiaľ nie je známa a objasní ju až ďalšie vyšetrovanie, ktorého výsledky podľa vyjadrenia policajného hovorcu nebudú tak skoro známe.

Polícia začala výbuch vyšetrovať v stredu ako prečin usmrtenia z nedbanlivosti. Okrem polície sú na mieste nešťastia aj zástupcovia úradov životného prostredia, experti postihnutej spoločnosti Currenta a kriminalisti. Pri vyšetrovaní okolností požiaru a výbuchu budú využité aj drony.

Vstup do areálu polícia povolila až dva dni po tragickej udalosti, pretože mala obavy z možného zrútenia budov, ktorých statika bola narušená, a tiež z kontaminácie priestoru toxickými chemikáliami.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Leverkusen #Nemecko #výbuch