Putin uznal, že životné podmienky väzneného Navaľného nie sú najlepšie

Ruský prezident Vladimir Putin priznáva, že jeho väznený kritik, opozičný politik Alexej Navaľnyj, sa ocitol v "nie najlepších životných podmienkach".

14.10.2021 09:36
debata (45)

V diskusii moderovanej novinárkou televízie CNBC Hadley Gambleovou, ktorá sa konala v stredu v rámci podujatia Russian Energy Week v Moskve, Putin súčasne vyhlásil, že nikto, kto porušil ruské zákony, nebude mať vo väznici „exkluzívne podmienky, ani tí, čo sa označujú za politikov“.

Súhlasil však s konštatovaním Gambleovej, že Navaľnyj, ktorý si trest vynesený v sprenevery odpykáva vo väzenskom tábore v meste Pokrov, nemá momentálne najlepšie podmienky.

„Podmienky nie sú najlepšie, ale nie je sám (v takej situácii). Okrem neho sú (tam) aj iné ľudia, ktorí tiež porušili ruské zákony a my sa nechystáme nikomu vytvárať exkluzívne podmienky, ani tým, čo majú ako krytie politické aktivity,“ vyhlásil Putin podľa štvrtkovej správy agentúry Interfax.

Odpovedal tak na otázku, či Navaľnyj nepatrí k tým občanom Ruskej federácie, ktorým chce štát zvýšiť životnú úroveň. Putin v tejto súvislosti podotkol, že „občan, o ktorom hovoríte, je na mieste výkonu trestu straty slobody“.

Je všeobecne známe, že Putin sa vždy snaží vyhnúť tomu, aby vo verejných prejavoch vyslovil Navaľného meno. Údajne ho nevyslovil ešte ani raz, podobne ako ani kremeľský hovorca Dmitrij Peskov.

45 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #Alexej Navaľnyj