Páchateľ, ktorý zomrel po prestrelke s políciou, podľa vyšetrovateľov útočil cielene v nadväznosti na predchádzajúce osobné či obchodné styky, informovala agentúra AP.
Matt Clark z denverskej polície uviedol, že 47-ročný Lyndon James McLeod poznal väčšinu svojich obetí, ale nie tú poslednú, ktorou sa stala 28-ročná recepčná v hoteli v Lakewoode. Žena, ktorá v utorok podľahla svojim zraneniam, sa podľa Clarka zrejme nestala terčom kvôli osobnému sporu, ale kvôli problému McLeoda s hotelom, kde pracoval.
Polícia však podľa agentúry Reuters neponúkla konkrétny možný motív pondelňajšej vlny násilia a väzby strelca na ďalšie obete nevysvetlila. Informovala, že o McLeoda sa v minulosti zaujímala, muž však nikdy nebol obvinený zo zločinu. Podľa informácií AP v Denveri predtým vlastnil podnik na adrese, ktorá teraz patrí salónu World Tattoo Studio. V pondelok muž začal strieľať v tetovacom štúdiu neďaleko tejto adresy.
Podľa polície streľba začala okolo 17:00 miestneho času (01:00 SEČ). Na prvom mieste činu zostali dvaja mŕtvi a jeden zranený a páchateľ následne z miesta prešiel autom a zastrelil ďalšieho muža pri neďalekom parku. O niečo neskôr nasledovala naháňačka s políciou spojená s prestrelkou, po ktorej sa podozrivý dostal do Lakewoodu juhozápadne od centra Denveru. V jednom z miestnych podnikov zabil štvrtú obeť a prenasledovaný políciou sa nakoniec schoval v hoteli, kde nasledovala ďalšia prestrelka.
Polícia v utorok uviedla, že McLeod postrelil jednu policajtku, ktorá napriek tomu dokázala strelca zneškodniť. Hovorca lakewoodskej polície John Romero označil jej počínanie za heroické. „Dostala sa do otrasnej situácie a nasadila vlastné zdravie, aby ju zastavila,“ povedal s tým, že nemenovaná policajtka úspešne podstúpila operáciu.
Čítajte viac Po streľbe do davu v štáte Texas zahynul jeden človek a 13 utrpeli zranenia