Rusko organizuje v blízkosti hraníc s Ukrajinou ďalšie vojenské cvičenie

Západný vojenský okruh ruských ozbrojených síl organizuje v regiónoch blízko hraníc Ukrajiny cvičenie, na ktoré vyslal asi 3000 vojakov a 300 kusov vojenskej techniky. V utorok o tom informovala agentúra Interfax.

11.01.2022 18:22
debata (92)

Cvičenia sa budú konať na cvičiskách vo Voronežskej, Belgorodskej a Brianskej oblasti, ktoré hraničia s Ukrajinou, ako aj v Smolenskej oblasti, ktorá sa nachádza viac ako 100 kilometrov od ukrajinských hraníc.

Podľa Interfaxu sa do cvičení zapoja aj tanky T-72B3 a bojové vozidlá pechoty BMP-2.

Spravodajský web Meduza.io pripomenul, že západné médiá od jesene roku 2021 s odvolaním sa na rôzne zdroje informovali o sústreďovaní ruských jednotiek pri hranici s Ukrajinou a naznačovali, že by mohlo ísť o prípravu invázie. Rusko to popiera a tieto dohady označuje za „bezdôvodnú eskaláciu napätia“.

Denník The New York Times – podľa webu Meduza.io – zverejnil 7. januára mapu, ktorá ukazuje, ako 100-tisíc ruských vojakov obkľúčilo Ukrajinu z troch rôznych strán. Pentagón v pondelok deklaroval, že nevidí výrazné známky redukcie počtu ruských jednotiek v blízkosti hraníc Ukrajiny.

Na pozadí správ západných médií o posilňovaní ruskej vojenskej prítomnosti na hraniciach s Ukrajinou začali ruskí diplomati rokovať s USA a NATO o bezpečnostných zárukách v Európe. Rusko navrhuje, aby sa NATO vzdalo expanzie na východ a neprijalo Ukrajinu do svojho bloku.

92 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy