Pri Mníchove sa zrazili vlaky: Jeden mŕtvy a 30 zranených

Jednu obeť a zhruba 30 zranených si v pondelok vyžiadala zrážka dvoch prímestských vlakov pri bavorskej metropole Mníchov, oznámila po nešťastí tamojšia polícia. Informovala o tom agentúra DPA.

14.02.2022 20:07
Nemecko Mníchov vlaky zrážka zranení obeť Foto: ,
Záchranári pracujú na mieste zrážky vlakov v nemeckom meste Schäftlarn 14. februára 2022.
debata

Ako prvý o obeti vlakového nešťastia informoval denník Bild s tým, že k nehode došlo v oblasti železničnej stanice Ebenhausen-Schäftlarn juhozápadne od Mníchova.

Podľa informácií mníchovskej polície sa vlaky čelne zrazili približne o 16.40 h, príčina nehody však bola doposiaľ nejasná. Na mieste podľa agentúry AFP zasahovalo približne 200 záchranárov a policajtov. Jeden z cestujúcich uviazol vo vozni, neskôr sa ho však podarilo vyslobodiť. Polícia dodala, že v prípade prebieha vyšetrovanie.

Bezprostredne známe neboli ani informácie o rozsahu zranení ďalších osôb, píše DPA. Podľa vyjadrení tamojších hasičov išlo v prípade obete o jedného z cestujúcich.

Železničná stanica, pri ktorej došlo k nehode, sa nachádza na trase S7 do bavorského mesta Wolfratshausen, spresňuje DPA.

Nemecká železničná spoločnosť Deutsche Bahn (DB) ako prevádzkovateľ prímestských vlakov najprv na sociálnej sieti Twitter uviedla, že v oblasti medzi stanicami Ebenhausen-Schäftlarn a Baierbrunn sa „na trase nachádzajú predmety“. Trasu následne uzavreli a zriadili náhradnú dopravu autobusmi.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #vlakové nešťastie #Mníchov #zrážka vlakov