Korčok: Provokácie v Donbase sa musia okamžite skončiť

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok v sobotu vyhlásil, že provokácie v Donbase, kde sa situácia stále viac vyhrocuje, sa "musia okamžite skončiť". TASR o tom vo informovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

19.02.2022 22:00
korcok Foto: ,
Ivan Korčok.
debata (113)

„V priamom prenose vidíme, že separatistom nestačí, že už roky porušujú medzinárodné právo a suverenitu nášho suseda. Stupňujú provokácie a je evidentné, že chcú zabrániť mierovému riešeniu súčasného napätia,“ vyhlásil šéf slovenskej diplomacie.

Jediný, kto podľa jeho slov môže tento nebezpečný hazard zastaviť, je Ruská federácia. „Očakávam, že ruská strana zasiahne, o to viac, že sama stále signalizuje ochotu hľadať riešenie za rokovacím stolom. Preto je dôležité, že sa pripravuje stretnutie ministrov zahraničných vecí Ruska a USA a naďalej prebieha dialóg. Provokácie na Donbase sa však musia okamžite skončiť,“ dodal.

Korčok vyjadril znepokojenie zo zhoršujúcej sa situácie v Donbase aj vo svojom skoršom sobotňajšom príspevku na Twitteri. Vyslovil sa v ňom za okamžitú deeskaláciu a taktiež apeloval na Rusko, aby v tomto smere využilo svoj vplyv v separatistických republikách na východe Ukrajiny.

113 debata chyba
Viac na túto tému: #Ukrajina #Donbas #Ivan Korčok #vojna na Ukrajine
Flowers