Ruskí oligarchovia sa boja. Jachty zakotvili pri Maldivách

Pri pobreží súostrovia Maldivy v stredu zakotvilo najmenej päť superjácht ruských oligarchov. Miliardári presunuli svoje plavidlá k súostroviu po tom, ako Západ uvalil na Rusko sankcie za inváziu na Ukrajinu.

02.03.2022 17:03
putin, deripaska Foto:
Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a ruský oceľový magnát Oleg Deripaska (vpravo) počas zasadnutia Obchodnej poradnej rady APEC vo vietnamskom Danangu v novembri 2017.
debata (11)

Maldivská republika v súčasnosti nemá so Spojenými štátmi podpísanú zmluvu o vydávaní osôb, informuje agentúra Reuters.

Podľa údajov lodnej databázy MarineTraffic sa pri Maldivách v súčasnosti nachádzajú luxusné jachty Olega Deripasku, Alexandra Abramova a Vladimira Potanina. Hovorca maldivskej vlády sa k otázkam na túto tému nevyjadril.

Biely dom v nedeľu v príspevku na sociálnej sieti Twitter napísal, že tento týždeň USA „spustia multilaterálnu transatlantickú pracovnú skupinu, ktorej cieľom bude identifikovať, vypátrať a zmraziť aktíva sankcionovaných ruských spoločností a oligarchov“.

Washington uvalil v roku 2018 sankcie na Olega Deripasku a ďalších vplyvných Rusov pre ich väzby na ruského prezidenta Vladimira Putina po údajnom ovplyvňovaní amerických prezidentských volieb v roku 2018. Moskva tieto tvrdenia popiera.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #oligarchovia #vojna na Ukrajine