Zelenskyj v talianskom parlamente: Sme na pokraji prežitia

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok v príhovore v talianskom parlamente uviedol, že v dôsledku vojny s Ruskom, ktoré sa podľa neho snaží cez Ukrajinu dostať do zvyšku Európy, je jeho vlasť na pokraji prežitia.

22.03.2022 13:29
Taliansko  Zelenskyj parlament Foto: ,
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas virtuálneho prejavu v talianskom parlamente v Ríme 22. marca 2022.
debata (46)

TASR o tom informuje na základe videozáznamu z talianskeho zákonodárneho zboru a správy agentúry Reuters.

„Obraciam sa na vás Z Kyjeva. Z mesta, ktoré má pre náš región taký význam ako Rím pre celý svet. Z Kyjeva, z ktorého vzišla veľká kultúra veľkého národa. A zrazu sme na pokraji prežitia!“ uviedol Zelenskyj, podľa ktorého si Kyjev po všetkých tragédiách, ktorými v minulosti prešiel, zaslúži žiť v mieri.

„Pre ruských vojakov je Ukrajina bránou do Európy, do ktorej chcú preniknúť. Barbarstvu však nesmie (byť dovolené, aby tade) prešlo“ povedal Zelenskyj.

Taliansky premiér Mario Draghi zase pred parlamentom vyzdvihol „hrdinský“ vzdor ukrajinského ľudu a uviedol, že Taliansko podporí snahy Ukrajiny o vstup do Európskej únie.

„Arogancia ruskej vlády narazila na dôstojnosť ukrajinského ľudu, ktorý úspešne brzdí ciele Moskvy spojené s expanziou,“ uviedol Draghi po Zelenského prejave.

46 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #vojna na Ukrajine #Volodymyr Zelenskyj
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy