Útok v Tel Avive si vyžiadal dvoch mŕtvych, ozbrojeného útočníka zastrelili

Príslušníci izraelských bezpečnostných jednotiek zabili v piatok ozbrojeného útočníka, ktorý počas štvrtkovej streľby v Tel Avive pripravil o život dvoch ľudí, uviedli tamojší predstavitelia. Informovala o tom agentúra AFP.

07.04.2022 23:13 , aktualizované: 08.04.2022 09:30
tel aviv Foto:
Izraelské bezpečnostné sily pátrajú po útočníkoch v blízkosti miesta streleckého útoku v Tel Avive vo štvrtok 7. apríla 2022.
debata

„Terorista, ktorý sa dopustil včerajšieho ozbrojeného útoku v Tel Avive, bol lokalizovaný a neutralizovaný,“ uviedli úrady vo vyhlásení s tým, že išlo o Palestínčana z utečeneckého tábora v okupovanom Predjordánsku a zabitý bol pri prestrelke v blízkosti mešity vo štvrti Jaffa.

Podľa vyjadrení izraelskej polície po páchateľovi pátrali bezpečnostné jednotky počas celej noci zo štvrtka na piatok. Následne sa im ho podarilo lokalizovať, obkľúčiť a počas prestrelky eliminovať, cituje AFP.

Izraelská kontrarozviedka Šin bet uviedla, že agenti a špeciálne jednotky našli útočníka „skrývať sa v blízkosti mešity v Jaffe“. Jaffa je historickou arabskou štvrťou Tel Avivu, pripomína AFP.

Útočník začal vo štvrtok večer strieľať na ľudí zabávajúcich sa v preplnenom bare v centre Tel Avivu. O život prišli dvaja ľudia a osem ďalších utrpelo zranenia, pričom stav jednej osoby bol podľa nemocničných zdrojov kritický. Polícia následne okolie streľby uzavrela a nariadila aj prerušenie verejnej dopravy. Do pátrania po útočníkovi sa zapojilo viac než 1000 policajtov a vojakov.

Išlo už o štvrtý smrtiaci útok v izraelskom meste za uplynulé dva týždne, pričom vlna násilia si vyžiadala 13 obetí.

debata chyba
Viac na túto tému: #terorizmus #Izrael #úmrtie #streľba #tel aviv