Pri vykoľajení vlaku na juhu Nemecka zahynuli najmenej štyria ľudia

Najmenej štyria ľudia zahynuli v piatok pri vlakovej nehode neďaleko mesta Garmisch-Partenkirchen na juhu Nemecka.

03.06.2022 14:55 , aktualizované: 04.06.2022 06:23
Nemecko Bavorsko Vlak Nehoda Obete Foto:
Príslušníci záchranných zložiek zasahujú pri vlakovej nehode neďaleko mesta Garmisch-Partenkirchen na juhu Nemecka.
debata

Počet potvrdených obetí piatkovej vlakovej nehody neďaleko mesta Garmisch-Partenkirchen na juhu Nemecka vzrástol na 4 a približne 30 ľudí je zranených. Uviedla to agentúra DPA s odvolaním sa na nemecké úrady.

Polícia uviedla, že regionálny vlak smerujúci do Mníchova sa vykoľajil okolo 12.15 h a tri jeho vozne sa prevrátili, pričom ľudí z nich vyťahovali oknami. Vo vlaku sa v čase nehody nachádzalo približne 140 cestujúcich.

Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann dodal, že dvanásť ľudí je stále nezvestných. Nevylúčil, že ich telá sa môžu nachádzať pod vykoľajenými a prevrátenými vagónmi. Medzi zranenými sú ľudia všetkých vekových kategórií, vrátane detí, keďže mnohé z nich cestovali vlakom domov zo školy.

Nemecký kancelár Olaf Scholz vyjadril sústrasť príbuzným obetí. „Smútime s pozostalými a prajeme zraneným čo najrýchlejšie uzdravenie,“ povedal pre televíziu RTL. Vlakové nešťastie označil za „šokujúcu správu“ a fotografie z miesta nehody za „depresívne“.

Príčina vykoľajenia vlaku zatiaľ nie je známa. Časť železničnej trate medzi Mníchovom a hornobavorským lyžiarskym strediskom Garmisch-Partenkirchen uzavreli, oznámila podľa agentúry AFP železničná spoločnosť Deutsche Bahn.

debata chyba
Viac na túto tému: #nehoda vlaku