V Pakistane sa autobus zrútil do rokliny, zahynulo 22 ľudí

Dvadsaťdva ľudí zahynulo pri nehode autobusu v odľahlej oblasti na juhozápade Pakistanu. Medzi mŕtvymi sú aj ženy a deti, informovala agentúra AP s odvolaním sa na pakistanské vládne zdroje.

08.06.2022 11:06
debata

Rýchlo idúci autobus zišiel z úzkej horskej cesty a zrútil sa zo zrázu v provincii Balúčistán. Podľa miestnych úradov nešťastie nikto neprežil.

Prvé správy hovorili o 18 obetiach, neskôr záchranári ale vyslobodili z vraku autobusu ďalšie štyri telá.

Polícia preveruje ako možnú príčinu nehody technické problémy alebo ľudskú chybu. Počasie bolo v čase nešťastia v oblasti dobré, vozidlo ale podľa svedkov išlo vysokou rýchlosťou. Jeden zo svedkov Abdul Ali agentúre AP telefonicky povedal, že išiel po rovnakej ceste na motocykli. Malý autobus išiel rýchlejšie ako on, dostal šmyk a spadol do rokliny. Ľudia z blízkej dediny potom privolali policajtov.

Smrteľné nehody sú na pakistanských cestách pomerne bežné. Ich príčinou v mnohých prípadoch býva technicky nevyhovujúci stav vozidiel či komunikácií a nedodržiavanie dopravných predpisov.

Vlani v júli sa v centrálnej časti Pakistanu zrazil s kamiónom preplnený autobus, ktorým cestovali robotníci domov na moslimský sviatok obete. Konflikt si vyžiadal 33 obetí.

debata chyba
Viac na túto tému: #Pakistan #nehoda autobusu
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy