Poľsko vyzýva EÚ na zavedenie ďalšieho balíka sankcií voči Rusku

Poľsko vyzýva Európsku úniu, aby zaviedla ďalšie sankcie voči Moskve za prebiehajúcu ruskú vojenskú inváziu na Ukrajine. Uviedol to v sobotu hovorca poľského ministerstva zahraničných vecí Lukasz Jasina. Informuje o tom agentúra DPA, ktorá citovala jeho vyjadrenie pre nemecké noviny Welt am Sonntag.

18.06.2022 18:12
debata (47)

„Z nášho pohľadu musí byť siedmy balík sankcií zavedený čo najskôr. Musíme pokračovať v tlaku (na Moskvu),“ povedal Jasina pred pondelkovým zasadnutím ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ v Luxemburgu.

Russia McDonald's Reopening Čítajte viac Ekonóm: Životná úroveň v Rusku sa prepadá do roku 2006

Dodal, že Poľsko si v tomto smere váži podporu pobaltských partnerov a dúfa, že ostatné členské štáty EÚ budú tiež súhlasiť so sprísnením sankcií voči Rusku.

Námestník poľského ministra zahraničných vecí Marcin Przydacz pre Welt am Sonntag uviedol, že šiesty balík sankcií EÚ „zasiahol Rusko tvrdo, no zatiaľ sa nepodarilo dostatočne oslabiť (ruského prezidenta Vladimira) Putina a jeho vojenskú mašinériu“. Podľa Przydacza je preto potrebné zaviesť ďalšie a prísnejšie sankcie. „Ako Európania tu musíme konať koordinovane,“ do­dal.

Vladimir Putin Čítajte viac Ani sankcie, ani hackeri. Putin odkázal Západu, že Rusko bolo pripravené

Przydacz povedal, že Poľsko navrhuje úplne zastaviť vývoz európskych technológií do Ruska. Zdôraznil, že EÚ musí zaviesť tvrdšie opatrenia aj voči ruským bankám a ruským propagandistickým a dezinformačným médiám.

Európska únia na začiatku júna oficiálne prijala už šiesty balík sankcií voči Rusku, ktorý zahŕňa rozsiahle embargo na nákup ruskej ropy či opatrenia voči bankám a štátnym médiám krajiny.

47 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #sankcie proti Rusku
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy