Temža je zamorená vlhčenými utierkami, vytvoril sa z nich už ostrov

V londýnskej časti rieky Temža sa z vyhodených vlhčených obrúskov utvoril ostrov o veľkosti zhruba dvoch tenisových kurtov. Uviedla to britská poslankyňa Fleur Andersonová, podľa ktorej môže podobné zhromaždenie aj zmeniť tok rieky, napísal denník The Times.

26.06.2022 11:54
temža Foto:
Pes zo seba striasa vodu po ochladení sa v rieke Temža pred Katedrálou svätého Pavla v Londýne.
debata (7)

Ostrov sa utvoril v ohybe Temže na západnom okraji Londýna, pri štvrti Hammersmith a rovnomennom moste, povedala Andersonová. „Stála som na ňom. … Je to meter, niekde aj viac, hlboká vrstva vlhčených obrúskov,“ dodala pri nedávnej rozprave v parlamente.

Poslankyňa tiež verejnosť varovala, že hromady vlhčených obrúskov znečisťujú rieky, a keď sa navŕšia, môžu aj zmeniť ich tok. Tvorí tiež okolo 90 percent takzvaných tukovcov – hrúd z tuku a odpadkov, ktoré upchávajú kanalizácie.

„Dostatočne sa nevie, že sa pri spláchnutí nerozložia a že v systéme dlho zostávajú. Putujú až do mora, vyplavujú sa na brehoch Temže,“ uviedla Andersonová. Rebecca Powová z britského ministerstva životného prostredia vyzvala občanov, aby vlhčené obrúsky nesplachovali do záchodov, keď ich nutne musia použiť.

utierky Čítajte viac "Splachovateľné" vlhčené utierky sa pri testoch nerozložili
7 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Temža #vlhčené utierky #Londý
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy