Francúzske Bordeaux opäť v plameňoch: Evakuovali 8-tisíc ľudí

Hasiči bojujú s lesným požiarom na juhozápade Francúzska, v oblasti známej borovicovými lesmi, ktorú pustošili plamene aj minulý mesiac.

10.08.2022 16:34 , aktualizované: 20:30
Francúzsko Počasie Sucho Požiar Lesný Foto:
V juhozápadnom francúzskom departemente Gironde bojujú hasiči s veľkým lesným požiarom.
debata

Požiar, ktorý si vyžiadal evakuáciu asi osemtisíc ľudí, zničil aj najmenej 16 domov. V súvislosti s ním museli v stredu popoludní zatvoriť aj dôležitú diaľnicu pri meste Bordeaux.

Španielske úrady v Baskicku informovali, že Francúzsko zabránilo v súvislosti s požiarom kamiónom v prekročení hraníc v Irune.

Najnovší lesný požiar už spálil viac ako 60 kilometrov štvorcových v departemente Gironde a susednom Landes. Minister vnútra Gérald Darmanin oznámil, že s cieľom dostať plamene pod kontrolu vysielajú na miesto ďalších hasičov. Celkovo zmobilizovali viac ako tisíc požiarnikov, deväť lietadiel a dva vrtuľníky.

Gironde minulý mesiac devastoval lesný požiar, ktorý si vyžiadal evakuáciu viac ako 39-tisíc ľudí, vrátane obyvateľov i turistov.

Francúzsko tento týždeň zažíva už štvrtú vlnu horúčav v tomto roku, pričom vláda varovala pred hrozbou najhoršieho sucha odkedy úrady robia záznamy. Teploty na juhu krajiny by mali podľa očakávania dosiahnuť 40 stupňov Celzia.

francúzsko, teplo Čítajte viac Vo Francúzsku sa začína ďalšia vlna horúčav, krajina zažila veľmi suchý júl
debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #horúčavy #lesné požiare #Bordeaux