Požiar v koptskom kostole v Káhire usmrtil 41 ľudí, zranil ďalších 14

Koptská kresťanská cirkev v Egypte oznámila, že požiar v kostole v hlavnom meste Káhira usmrtil v nedeľu najmenej 41 ľudí a spôsobil zranenia najmenej 14 ďalším osobám.

14.08.2022 13:46, aktualizované: 18:23
Káhira / Požiar / Hasič / Foto: ,
Záchranári pracujú na mieste požiaru, ktorý vypukol v koptskom kostole Abú Sífína na predmestí Káhiry Imbába 14. augusta 2022
debata (1)

Cirkev, ktorá pri počte obetí citovala zdravotníkov, uviedla, že plamene zachvátili Kostol Abú Sífína v husto obývanej káhirskej štvrti Imbába.

Požiar spôsobila porucha v klimatizačnej jednotke na druhom poschodí budovy kostola, oznámilo egyptské ministerstvo vnútra, podľa ktorého to ukazujú „forenzné dôkazy“. Otec Faríd Fahmí, z iného neďalekého kostola v robotníckej štvrti Imbába mesta Gíza na južnom okraji Káhiry, pre AFP povedal, že príčinou požiaru bol elektrický skrat. „Elektrina vypadla a tak použili generátor. Keď sa elektrina obnovila, spôsobilo to preťaženie,“ uviedol Fahmí.

Na miesto nešťastia bolo vyslaných 15 hasičských vozidiel a sanitky odvážali ranených do blízkych nemocníc. Požiar neskôr dostali hasiči pod kontrolu, dodalo ministerstvo. Pri nešťastí utrpelo zranenia päť členov civilnej ochrany.

Vo vyhlásení koptskej cirkvi sa tiež uvádzalo, že plamene sa rozhoreli, keď mali zhromaždení veriaci práve nedeľnú dopoludňajšiu bohoslužbu. Koptskí kresťania tvoria približne desať percent obyvateľstva Egypta, ktoré je väčšinovo moslimské. Na miesto nešťastia bolo vyslaných 15 hasičských vozidiel a sanitky odvážali ranených do blízkych nemocníc.

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí sa telefonicky rozprával s pápežom koptských kresťanov Tawadrosom II. a vyjadril mu sústrasť, informoval prezidentský úrad.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Egypt #požiar #kostol #Káhira
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy