Putin: Snahy USA o zachovanie dominancie vo svete sú odsúdené na neúspech

Ruský prezident Vladimir Putin odsúdil v utorok snahy Spojených štátov o zachovanie ich svetovej dominancie, ktoré sú podľa neho odsúdené na neúspech.

20.09.2022 13:47
Vladimir Putin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin (uprostred v pozadí) počas prejavu na slávnostnej ceremónii, na ktorej si prevzal poverovacie listiny od nových zahraničných veľvyslancov pôsobiacich v Rusku. Moskva, 20. septembra 2022
debata (12)

Pri preberaní poverovacích listín od nových veľvyslancov v Rusku Putin povedal: „Objektívny vývoj smerom k multipolárnemu svetu sa stretáva s odporom tých, ktorí sa snažia zachovať si hegemóniu vo svetových záležitostiach a všetko ovládať – Latinskú Ameriku, Európu, Áziu a Afriku.“

„Hegemónovi sa toto dosť dlho darilo, avšak nemôže to pokračovať večne… Bez ohľadu na udalosti na Ukrajine,“ dodal šéf Kremľa.

Putin viackrát odôvodnil svoje rozhodnutie poslať vojská na Ukrajinu ako reakciu na údajné zasahovanie Západu do životne dôležitých bezpečnostných záujmov Ruska.

Ruský prezident tiež opísal západné sankcie uvalené na Rusko pre jeho konanie na Ukrajine ako snahy Spojených štátov a ich spojencov o posilnenie ich pozície. Sankcie sa však podľa Putina nakoniec obrátili proti nim a poškodili tiež chudobné krajiny.

Joe Biden, Vladimir Putin Čítajte viac Putin: Rusko zostane silné aj napriek hromadiacim sa sankciám
12 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Vladimir Putin
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy