Ruský informačný priestor sa po neúspechoch v Charkovskej oblasti a Lymane zásadne mení

Ruský neúspech a strata mesta Lyman v Doneckej oblasti v kombinácii so zlyhaním Moskvy pri efektívnej čiastočnej mobilizácii „zásadne mení ruský informačný priestor“, ktorý sa výrazne odklonil od naratívov Kremľa. V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

03.10.2022 15:20
vojna na ukrajine Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (24)

Experti zdôrazňujú, že Kremľom sponzorované médiá a ruskí vojenskí blogeri kritizujú byrokratické zlyhania čiastočnej mobilizácie a pripisujú prehru pri meste Lyman a v Charkivskej oblasti zlyhaniam ruskej armády pri zásobovaní a posilňovaní ruských síl v severnej časti Donbasu.

VIDEO: Ruské vlajky dolu. Ukrajinci vyprášili okupantov z Lymanu

Niektorí hostia vo výrazne „zostrihaných“ programoch kremeľskej televízie, ktoré vysielali 1. októbra, dokonca kritizovali rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina anektovať štyri ukrajinské oblasti pred zabezpečením ich administratívnych hraníc alebo dokonca frontovej línie, pričom vyjadrili pochybnosti o schopnosti Ruska niekedy obsadiť celé tieto územia.

VIDEO: Sme v Lymane! Ukrajinci v meste vztýčili vlajku, Rusi odchádzajú

Kremeľskí propagandisti už neskrývajú sklamanie z vykonania čiastočnej mobilizácie, často diskutujú o nelegálnej mobilizácii niektorých mužov a upozorňujú na problémy ako alkoholizmus medzi novomobilizovanými silami. Niektorí v priamom televíznom prenose vyjadrili obavy, že mobilizácia nevygeneruje silu potrebnú na opätovné získanie iniciatívy na bojisku, vzhľadom na nízku kvalitu ruských záloh.

24 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy