Česká polícia pátra po mužovi, ktorý oblial ukrajinské veľvyslanectvo farbou

Česká polícia v stredu zverejnila video zachytávajúce neznámu osobu, ktorá v noci poliala červenou farbou budovu ukrajinského veľvyslanectva v Prahe. Podvečer polícia oznámila, že budovu ukrajinského veľvyslanectva bude nepretržite strážiť, informuje TASR na základe správy spravodajského webu Novinky.cz.

05.10.2022 22:34
debata (1)

Páchateľ, po ktorého totožnosti polícia pátra, polial plot, schody a informačné tabule veľvyslanectva. Podozrivý je pravdepodobne muž.

Po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu koncom februára demonštranti poliali červenou farbou niekoľkokrát aj budovu ruského veľvyslanectva v Prahe. Server Seznam Zprávy vtedy informoval o tom, ako aktivisti v rámci akcie „Krvavý mesiac“ v marci obliali schody ruskej ambasády zmývateľnou „umelou krvou“, vyrobenou z vody, kakaa a potravinárskeho farbiva. K rovnakému činu vyzvali aj ďalších občanov.

Iniciátor akcie David Šteffel po predvedení na policajnú stanicu po čine uviedol, že pri prechádzke s kýblikom červenej farby nešťastne zakopol a farba sa mu vyliala na schody ruského veľvyslanectva. To odvtedy nepretržite stráži česká polícia.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #vojna na Ukrajine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy