Bomby, výpadky a teraz sneh a mráz. Na Ukrajinu udrelo počasie

Prvý sneh tohtoročnej jesene napadal vo štvrtok na Ukrajine, ktorá v dôsledku útokov Ruska na tamojšiu energetickú infraštruktúru trpí v mnohých územných častiach výpadkami elektriny. Píše o tom agentúra AFP s odvolaním sa na svojich spravodajcov v Kyjeve.

17.11.2022 10:55
kyjev Foto: ,
Pes so svietiacim obojkom kráča po ulici počas výpadku prúdu v Kyjeve na Ukrajine v stredu 16. novembra 2022.
debata (230)

VIDEO: Dnipro: Pokojnú cestu premenila ruská raketa na peklo.

Video

Snežnú nádielku zažilo aj samotné hlavné mesto Ukrajiny, ktoré je v súčasnosti takisto svedkom častých neohlásených a neplánovaných výpadkov elektriny.

Gubernátor Kyjevskej oblasti Olexij Kuleba už predtým v priebehu tohto týždňa upozornil, že situácia z hľadiska poveternostných podmienok sa v tomto ukrajinskom regióne môže čoskoro stať náročnou a teploty ovzdušia môžu klesnúť až na mínus desať stupňov Celzia.

Na možné výpadky elektrického prúdu na celom území Ukrajiny, spôsobené očakávaným prudkým ochladením, upozornila vo štvrtok aj spoločnosť Ukrenerho, ukrajinský prevádzkovateľ rozvodnej siete.

Ukrenerho vo svojom tlačovom vyhlásení vysvetľuje, že výpadky elektriny sú – po už celkovo šiestom raketovom útoku ruských ozbrojených síl na energetickú štruktúru štátu – nevyhnutným krokom na udržanie stability energetického systému.

rusko plyn Gas LNG Čítajte viac Krutá zima, nádejný spojenec Moskvy proti Európe
230 debata chyba
Viac na túto tému: #zima #chladné počasie #vojna na Ukrajine