Taliansko nariadilo povinné testy na covid pre cestujúcich z Číny

Taliansko nariadilo povinne testovať na koronavírus všetkých cestujúcich, ktorí do krajiny prichádzajú z Číny. Rozhodlo tak z dôvodu zvýšeného rizika nákazy, keďže takmer každý druhý cestujúci z Číny prichádzajúci na milánske letisko Malpensa má pozitívny test na covid. TASR správu prevzala z agentúry ANSA a denníka La Repubblica.

28.12.2022 16:59
debata (4)

Taliansky minister zdravotníctva Orazio Schillaci uviedol, že jeho rezort už od soboty monitoroval výsledky testov osôb prichádzajúcich na Malpensu a okrem nariadenia povinného testovania vydal i odporúčanie, aby sa výtery ľudí prilietajúcich z Číny po novom aj sekvenovali na identifikáciu variantov ochorenia.

„Dohľad a prevencia prostredníctvom sekvenovania sú pri detegovaní nových variantov koronavírusu nevyhnutnosťou. Tie sa však podľa najnovších údajov v Taliansku nešíria,“ vyhlásilo ministerstvo zdravotníctva.

Ľudí prichádzajúcich z Číny začali testovať už aj na rímskom letisku Fiumicino. Národný ústav infekčných chorôb Lazzara Spallanzaniho so sídlom v Ríme tiež vyzval na zintenzívnenie testovania cestujúcich z tejto ázijskej krajiny.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #Čína #koronavírus #Covid-19
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy