Počúval Putinov prejav so špagetami na ušiach, čaká ho súd

Ruského regionálneho politika, ktorý minulý týždeň počúval prejav prezidenta Vladimira Putina so špagetami na ušiach, čaká budúci týždeň súd pre diskreditáciu armády, napísala agentúra Reuters.

03.03.2023 04:30
Vladimir Putin, prejav regionálny politik Foto:
Michaila Abdalkin so špagetami na ušiach.
debata (111)

Vešať niekomu špagety (slíže) na uši je podobne ako tlačiť mu kaleráby do hlavy.

VIDEO: Poslanec Michail Abdalkin počúva Vladimira Putina so špagetami na ušiach.

Video

Michail Abdalkin je členom regionálneho parlamentu za Samarskú oblasť za ruskú komunistickú stranu. S nudľami na ušiach počúval minulý utorok Putinov skoro dvojhodinový prejav, v ktorom šéf Kremľa okrem iného obvinil z rozpútania vojny na Ukrajine Západ, Rusko sa ju podľa neho snažilo zastaviť. Oznámil tiež, že Moskva pozastavuje svoju účasť na dohode obmedzujúcej počet jadrových hlavíc.

VIDEO: Putin obvinil Západ z eskalácie napätia.

Video

Abdalkin vo štvrtok na sociálnych sieťach napísal, že súd v Novokujbyševsku sa bude jeho prípadom zaoberať 7. marca. Jeho strana ho už potrestala.

Rusko od začiatku svojej invázie na Ukrajinu zosilnelo prenasledovanie odporcov režimu alebo tejto vojny. Zaviedlo pokuty a potenciálne aj tresty odňatia slobody pre tých, ktorí vyjadrením nesúhlasu s takzvanou špeciálnou vojenskou operáciou podľa neho diskreditujú ruskú armádu.

Abdalkin pri svojom videu, na ktorom sa pozerá na Putinov prejav, pripísal na sociálnej sieti VKontakte komentár, že ho o sledovanie požiadalo vedenie samarského parlamentu. „Plná podpora, úplne súhlasím, skvelý výkon,“ dodal o tom. „Niečo také som za posledných 23 rokov nepočul,“ uviedol tiež. Tridsaťdva rokov je na vrchole ruského mocenského aparátu Vladimir Putin.

111 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #vojna na Ukrajine