Londýn: Ruskí záložníci bojujú na Ukrajine strelnými zbraňami a lopatami

Ruskí mobilizovaní záložníci dostali príkaz bojovať na Ukrajine "strelnými zbraňami a lopatami". Dôvodom môže byť nedostatok munície. Vyplýva to z z najnovšej správy britských tajných služieb, o ktorých v nedeľu informovalo britské ministerstvo obrany. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

05.03.2023 13:56
Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine Foto: ,
Vojaci ruskej armády cvičia na vojenskom cvičisku v Doneckej oblasti kontrolovanej Ruskom na východe Ukrajiny v utorok 31. januára 2023.
debata (205)

Britský rezort obrany uvádza, že ruskí záložníci dostali vo februári rozkaz útočiť na ukrajinské pozície len „strelnými zbraňami a lopatami“.

„Smrtiaci účinok štandardnej ruskej armádnej lopaty typu MPL-50 sa obzvlášť v Rusku dosť preceňuje,“ napísalo ministerstvo na Twitteri. Dodalo, že od roku 1869, keď bol tento nástroj navrhnutý, sa zmenilo len málo.

Najnovšie dôkazy podľa britského rezortu obrany svedčia o tom, že na Ukrajine čoraz častejšie dochádza k boju zblízka. Deje sa tak pravdepodobne preto, lebo ruské velenie armády i naďalej trvá na ofenzíve, avšak so zníženou podporou delostrelectva, lebo Rusko nemá dostatok streliva, píše denník The Guardian.

VIDEO: Nový ruský dron Bumerang navádzaný s pomocou virtuálnej reality.

Video
205 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine