Súd oslobodil Slovenku z objednávky vraždy spred 22 rokov

Súd v rakúskom meste Graz odsúdil na 19 a pol roka do väzenia muža za vraždu talianskeho občana z roku 2001. Údajnú objednávateľku vraždy, Slovenku, však súd oslobodil. Rozsudok ešte nie je právoplatný. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

11.04.2023 21:16
debata

Za mužovo odsúdenie sa vyslovili šiesti z osemčlennej poroty. V prípade Slovenky boli štyria za odsúdenie a štyria proti, preto bola zbavená obžaloby.

Žena zo Slovenska sa s Talianom zoznámila na konci 90. rokov minulého storočia. Muž ju finančne podporoval, no ona žiadala stále viac peňazí a uzavretie poistky v prospech svojej dcéry. Pohrozil jej preto, že podá trestné oznámenie pre podvod.

Ženin známy následne naplánoval vraždu. Mŕtve telo Taliana s bodnými a strelnými ranami sa našlo v roku 2001 pri obci Sinabelkirchen v spolkovej krajine Štajersko. Pôvodné neúspešné vyšetrovanie prokuratúra obnovila v roku 2015, keď získala výpovede dvoch svedkov. Prokurátor Daniel Weinberger prípad opísal ako „chladnokrvnú vraždu na objednávku z chamtivosti“.

Rakúsko Viedeň terorizmus  polícia polizei Čítajte viac Slovák vyvádzal v centre Viedne. Polícia ho musela spacifikovať

Plánovač vraždy a jeden z vykonávateľov boli v roku 2019 právoplatne odsúdení na 17 a 18 rokov vo väzení. Proces s údajnou objednávateľkou a ďalším vykonávateľom sa začal v januári tohto roka. Obaja účasť na vražde odmietali.

Prokurátor v záverečnej reči povedal, že dôkazy a svedecké výpovede potvrdzujú vinu oboch obžalovaných.

Mužova obhajkyňa vyšetrovanie spochybnila a vyjadrenia svedkov označila za sporné.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #vražda #odsúdenie