Prokuratúra stiahne obvinenia voči Baldwinovi v súvislosti so smrťou kameramanky

Prokuratúra v americkom štáte Nové Mexiko stiahne obvinenia voči hercovi Alecovi Baldwinovi týkajúce sa neúmyselného zabitia kameramanky Halyne Hutchinsovej. Tú v októbri 2021 nechtiac zastrelil rekvizitou zbrane počas natáčania filmu Rust. Informuje o tom agentúra AFP s odvolaním sa na štvrtkové vyhlásenie Baldwinových právnych zástupcov.

21.04.2023 08:00
Alec Baldwin Foto: ,
Alec Baldwin
debata (3)

„Teší nás rozhodnutie o zamietnutí žaloby voči Alec Baldwinovi a podporujeme dôkladné vyšetrovanie skutočností a okolností tejto tragickej nehody,“ uviedli právni zástupcovia Luke Nikas a Alex Spiro.

Baldwinovi podal nabitú zbraň Dave Halls, ktorý bol tiež asistentom režiséra, s tým, že jej použitie je bezpečné. Pri incidente utrpel zranenia aj režisér Joel Souza. Podľa dokumentov zo súdu nabila zbraň filmová zbrojárka Hannah Gutierrezová-Reedová. Tá ju následne podala Hallsovi, ktorý ju skontroloval, aby sa uistil, že náboje neobsahujú strelný prach.

Miesto nakrúcania westernu s názvom "Rust" v...
Miesto nakrúcania westernu s názvom "Rust" v...
+4Miesto nakrúcania westernu s názvom "Rust v...

Baldwin sa najskôr bránil, že spúšť pištole, ktorá mala byť rekvizitou, nestlačil. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) však pri skúmaní incidentu dospel k záveru, že sa tak muselo stať.

Prokuratúra prípad bezprostredne nekomentovala. Podľa agentúry AP nebolo jasné, či budú vznesené nové obvinenia alebo či ich prokuratúra zruší aj voči Gutierrezovej-Reedovej, ktorá bola v januári tiež obvinená z neúmyselného zabitia.

Natáčanie filmu Rust sa malo obnoviť tento týždeň na novom mieste v štáte Montana na severe USA.

Prop Firearm Movie Set Čítajte viac Western Rust, pri ktorom Alec Baldwin zastrelil kameramanku, sa opäť nakrúca
3 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Alec Baldwin #Rust #Halyna Hutchins