Pápež v Budapešti odkázal mladým, že život je reálny, nie virtuálny

Život je reálny a nie virtuálny, odkázal v sobotu pápež František počas druhého dňa svojej návštevy v Budapešti, kde sa v Športovej aréne Lászlóa Pappa stretol s vyše 10 000 mladými ľuďmi. S odvolaním sa na server magyarhirlap.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

29.04.2023 21:12
Maďarsko, Budapešť, pápež František, Foto: ,
Pápež František prednáša posolstvo počas stretnutia s mládežou v športovej Aréne László Pappa v Budapešti v sobotu 29. apríla 2023. Pápež je v Maďarsku na trojdňovej pastoračnej návšteve.
debata (7)

„Dnes sme v pokušení vystačiť si s mobilom a niekoľkými kamarátmi. Robí to veľa ľudí, aj vy to chcete robiť, avšak nevedie to k ničomu dobrému,“ cituje server slová pápeža.

František v prejave ďalej podčiarkol, že človek sa nestane veľkým tým, že sa povznesie nad ostatných, ale že zostúpi k iným. Mladých vyzval, aby neboli leniví a pohodlní. Povedal, že Ježiš nechce, aby boli tichí a bojazliví, ale aby boli živí a aktívni a aby si určili vyššie ciele.

„Ticho je bránou k modlitbe a modlitba je bránou k láske. Modlitba je dialóg s Ježišom, tak ako svätá omša je stretnutím s ním, pričom spoveď je objatie, ktoré od neho prijímaš,“ pripomenula mladým hlava katolíckej cirkvi.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #pápež František #Budapešť