Na niektorých uliciach Kodane po polnoci zakážu automobilovú dopravu

Dánske hlavné mesto obmedzí od 1. júna pohyb áut v centre mesta na uliciach s barmi a nočnými klubmi. Cieľom je zakročiť proti nočným verejným nepokojom, uviedla miestna polícia.

17.05.2023 08:10
debata (1)

Všetky dotknuté ulice sa nachádzajú v rušných častiach hlavného mesta označených ako „zóny nočného života“, ktoré polícia pozorne monitoruje.

„Vodiči sa predvádzajú vo svojich autách v zónach nočného života, hlasno zrýchľujú, púšťajú hlasnú hudbu, kričia na okoloidúcich a vo všeobecnosti vytvárajú neistotu a dopravné situácie, ktoré sú vyslovene nebezpečné,“ povedal šéf kodanskej polície Tommy Laursen.

„Zákazom automobilovej dopravy je našim cieľom tomu všetkému zabrániť,“ dodal. Za porušenie najnovších dopravných obmedzení od polnoci do 5.00 h bude pokuta 3-tisíc dánskych korún (asi 400 eur).

Zóny nočného života sa nachádzajú v blízkosti kodanskej radnice, obľúbenej pešej zóny a štvrte starého bitúnku. Zákaz sa nevzťahuje na obyvateľov tunajších domov, taxíky ani dopravnú obsluhu, ako je zber odpadu, sanitky a zásobovacie vozidlá.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Kodaň #automobilová doprava