Požiare narušili železničnú dopravu v Hamburgu, polícia za tým vidí politický motív

Séria požiarov poškodila v noci na piatok železničnú infraštruktúru v nemeckom prístavnom meste Hamburg, v dôsledku čoho bola narušená doprava medzi Hamburgom a Berlínom i pobrežím Baltského mora.

08.09.2023 16:50
Hamburg / Železničná stanica / Foto: ,
Pasažieri čakajú na železničnej stanici v Hamburgu 8. september 2023
debata (1)

Požiare vypukli medzi 2.30 a 4.00 h na troch miestach v Hamburgu. Vyšetrovatelia predpokladajú, že boli založené úmyselne. „Polícia sa domnieva, že za je za tým politický motív a hľadá svedkov,“ uvádza sa vo vyhlásení hamburskej polície.

Nemecký štátny dopravca Deutsche Bahn uviedol, že v dôsledku vandalizmu nepremávajú rýchlovlaky medzi Berlínom a Hamburgom. K dispozícii je náhradná trasa vedúca cez Hannover, takže cesta trvá približne o pol hodinu dlhšie. Dopravca zároveň varoval pred preplnenými vlakmi, keďže niektoré spoje boli zrušené.

Zrušené boli aj diaľkové vlaky medzi Hamburgom a Rostockom. Deutsche Bahn predpokladá, že škody sa podarí odstrániť do piatkového večera.

Tieto problémy na severe Nemecka prišli len deň po tom, čo bola v dôsledku poškodenia trakčného vedenia narušená vlaková doprava aj v Mníchove na juhu krajiny. Mníchovská polícia v tejto súvislosti vyšetruje 25-ročného vodiča bagra, ktorý zrejme poškodil vedenie pri stavebných prácach na regionálnej železničnej stanici.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #železnice #Hamburg