Čínsky pár, ktorý vyhodil z okna vežiaka svoje dve malé deti, popravili

Čínske úrady popravili muža a ženu, ktorí usmrtili dve malé deti vyhodením z okna výškovej budovy. Prípad vyvolal v krajine veľké pobúrenie, informovala agentúra AFP.

31.01.2024 10:28
debata (7)

Muža a ženu uznali za vinných z usmrtenia dvojročného dievčaťa a ročného chlapca z 15. poschodia obytnej budovy v meste Čchung-čching na juhovýchode Číny.

Čang Po bol otcom oboch detí a začal milostnú aféru s Jie Čcheng-čchen, ktorá spočiatku nevedela, že je ženatý a má deti. Keď sa to dozvedela, požadovala, aby ich usmrtil, keďže ich považovala za prekážku ich budúceho spoločného života.

V novembri 2020 Čang vyhodil svoje deti z okna bytu v čase neprítomnosti ich matky, s ktorou sa predtým dohodol na rozvode.

Čína - odstavené elektromobily do šrotu Čítajte viac Čína krotí elektrickú expanziu. Bojí sa ‘slepých‘ projektov

Podľa zistení súdu sa Čang a Jie tajne dohodli na tom, že obe deti usmrtia tak, že zinscenujú ich pád z 15. poschodia domu ako nešťastnú náhodu. Na trest smrti ich odsúdili ešte v roku 2021, ale k vykonaniu rozsudku došlo až teraz.

Čína zvyčajne drží informácie týkajúce sa vykonávania trestu smrti v tajnosti. Ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) odhaduje, že v Číne sa vykonáva najviac popráv na svete, pričom sú tam ročne popravené alebo odsúdené na smrť tisíce ľudí.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #poprava