„Po stretnutí s pánom ministrom obrany sa potvrdilo, že máme oveľa viac spoločných tém, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Hlavný bojový tank Malajzie totiž nesie zbraňový systém, ktorý pochádza z Dubnice nad Váhom. Bolo o čom hovoriť. Nielen o servise či o obnove techniky, ktorou Malajzia disponuje, ale aj o spoločných podnikoch, ktoré by umožnili vyrábať nielen zbrane a zbraňové systémy, ale aj samotnú muníciu,“ skonštatoval po stretnutí Kaliňák.
Zároveň informoval, že jedna zo zmlúv je už v záverečnej fáze rozhodovacieho procesu. „Ak sa to podarí, SR znova získa veľmi významný kontrakt, ktorý pomôže zviditeľniť slovenský obranný priemysel a jeho produkty či opätovne zvýšiť náš hrubý domáci produkt. Nehovoriac o zlepšení diverzifikácie ekonomiky, ktorá je pre Slovensko mimoriadne dôležitá,“ pripomenul slovenský minister.
Poukázal aj na sociálno-ekonomické aspekty takýchto projektov, ktoré prinášajú tvorbu pracovných miest a zvýšenie príjmov štátneho rozpočtu.
Čítajte aj Slovenský obranný priemysel mieri za hranice. Kaliňák chce zbrojovky pri Kaspickom moriNa veľtrhu obrannej techniky Defence Services Asia v Kuala Lumpure má stánky Slovensko aj Česko. Rezort obrany SR hodnotil účasť oboch zmienených krajín na tomto veľtrhu ako veľmi úspešnú. „Potvrdili to samotní slovenskí vystavovatelia, ktorých bolo tento rok v Kuala Lumpure sedem a kvalitnou ponukou produktov v slovenskom stánku výrazne vzbudili záujem odbornej verejnosti,“ dodalo ministerstvo.