Austráliu ohrozuje cyklón Ingrid

12.03.2005 08:24

Jeden z najsilnejších cyklónov, aký kedy Austrália zažila, nabral v sobotu na intenzite a blíži sa k severoaustrálskemu mestu Darwin. Austrálski experti varovali, že malý, no silný cyklón Ingrid zosilnel na najvyšší, piaty stupeň.

V nadchádzajúcich dvoch dňoch by mohol zasiahnuť práve mesto Darwin, pričom vietor dosahuje rýchlosť 290 kilometrov za hodinu.

Cyklón Ingrid je silnejší než cyklón Tracy, ktorý zničil Darwin v roku 1974, avšak jeho oko je pomerne malé s priemerom 20 kilometrov.

Po tom, ako búrka Ingrid zasiahla komunitu Lockhart River, preklasifikovali ju vo štvrtok na cyklón tretej kategórie. Jeho intenzita sa dnes zvýšila, na základe čoho ho experti zaradili do najvyššej piatej kategórie. Pohybuje sa rýchlosťou 20 kilometrov za hodinu smerom na západ až severozápad a dnes ráno miestneho času sa prehnal popri ostrove Elcho.

K austrálskemu pobrežiu sa rýchlosťou 15 kilometrov za hodinu približuje aj tropický cyklón Willy tretej kategórie. Momentálne sa nachádza približne 500 kilometrov severozápadne od západoaustrálskeho mesta Exmouth.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

89,99
Grande farebné orchidey

Grande farebné orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk