Mečiar nebude kandidovať v budúcoročných parlamentných voľbách

, 29.11.2019 13:25
Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar Autor: ,

Bývalý trojnásobný slovenský premiér a líder Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS) Vladimír Mečiar nebude kandidovať v nadchádzajúcich parlamentných voľbách. Dôvodom majú byť nezhody v strane Slovenská liga cez kandidátku ktorej sa chcel znovu vrátiť do politického života.

Mečiarove rozhodnutie nekandidovať vo voľbách potvrdil štatutár strany Slovenská liga Tibor Cabaj. „Rozhodnutie padlo dnes doobeda. Definitívne sa rozhodol, že nebude kandidovať,“ povedal Cabaj.

Práve v piatok mala Slovenská liga odovzdať návrh kandidátnej listiny. Či rozhodnutie Vladimíra Mečiara spôsobí, že strana vôbec do volieb nepôjde, Cabaj zatiaľ nevedel potvrdiť ani vylúčiť.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020. Oficiálna volebná kampaň sa začala 5. novembra. Politické subjekty môžu na kampaň minúť najviac tri milióny eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Musia mať transparentný účet. Kampaň sa končí volebným moratóriom, teda 48 hodín pred dňom konania volieb.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vladimír Mečiar #slovenská liga #kandidátka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku