Mičev: Kotleba zarába ako europoslanec, o kraj sa nestará

, 30.09.2017 14:00

Marian Kotleba má mesačne zarábať toľko, že by sa za to nemuseli hanbiť ani europoslanci.

Tvrdí to jeho súper v boji o post banskobystrického župana Stanislav Mičev, podľa ktorého príjem šéfa Ľudovej strany Naše Slovensko zo šiestich kumulovaných funkcií predstavuje čiastku približne 8-tisíc eur.

Kotleba pred štyrmi rokmi ostro kritizoval svojho predchodcu Vladimíra Maňku, že sedí na dvoch stoličkách a tým pádom nie je možné, aby sa naplno venoval dianiu v kraji. Karta sa však podľa Mičeva razom obrátila a v súčasnosti zastáva práve Kotleba paradoxne až šesť funkcií naraz. Je poslancom parlamentu, členom troch jeho výborov, predsedom vyššieho územného celku (VÚC) v Banskej Bystrici a šéfom ĽS NS.

„Vďaka tomuto sa Kotleba zaradil medzi štandardných politikov, no čo je podstatné, má neštandardné mesačné príjmy, blízke tomu, čo zarobia europoslanci. A pritom všetky pochádzajú z verejných zdrojov,“ hnevá sa Mičev.

Parlamentnému životu mal Kotleba vlani obetovať 57 pracovných dní, keď bol mimo úradu banskobystrického VÚC, pretože sedel v lavici Národnej rady. Kotlebov nezáujem o župu sa podľa Mičeva odvíja priamo úmerne aj od výšky jeho platu za túto funkciu. Ako predseda kraja totiž z vlastného rozhodnutia zarobí za mesiac „len“ 435 eur.

Aktuálnym dôkazom toho, že Kotleba problémy kraja dlhodobo prehliada a ignoruje, má byť údajne aj absencia dôležitej Koncepcie rozvoja sociálnych služieb, strata desiatok miliónov z eurofondov či totálna stagnácia a prehlbujúca sa izolácia regiónu. „Šetrí na domovoch sociálnych služieb a školách v rámci župy, ale evidentne vôbec nešetrí na vlastnej výplate. Priority má teda zjavne niekde inde, ako by mal mať,“ uzatvára Mičev.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Stanislav Mičev #Marian Kotleba #BBSK #voľby do VÚC
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
56,99
Flower box čierny šesťhran červené ruže

Flower box čierny šesťhran červené ruže

73,99
Elite červené ruže Grand

Elite červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk