Danko vyzýva Grešša, aby odstúpil. Greššo: Viem ako sa mám zachovať, jeho výzvy nepotrebujem

Podľa predsedu SNS a NR SR Andreja Danka sa potvrdí, že najsilnejším kandidátom v Nitrianskom samosprávnom kraji je kandidát koalície Milan Belica.

12.10.2017 13:44 , aktualizované: 14:28
debata (26)
Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko si myslí, že v najbližšom období sa potvrdí, že najsilnejším kandidátom na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja je súčasný predseda Milan Belica. Verí, že ak sa to potvrdí, opozičný kandidát Ján Greššo sa vzdá v prospech demokratického kandidáta, aby nevyhral kandidát strany Kotleba – ĽSNS Milan Uhrík. Šéf parlamentu dal zároveň na dnešnej tlačovej besede prísľub, že je ako súkromná osoba ochotný zaplatiť Greššovi prieskum verejnej mienky v renomovanej agentúre, ktorú si bude môcť vybrať. Pokiaľ ide o voľby do vyšších územných celkov, ktoré sa konajú 4. novembra, Danko verí, že účasť bude vyššia ako zvyčajne. „Voľby do VÚC môžu rozhodnúť, ako bude vyzerať parlament v roku 2020, kto bude vládnuť v roku 2020. Je jedno, či to bude koalícia, opozícia, to rozhodnú ľudia. Len nech to nie sú holohlaví ľudia napichaní stereoidmi, ktorí nevedia urobiť ani kotrmelec,“ povedal dnes Danko.

Danko pripomenul, že SNS urobila v Nitre kompromis. Ako povedala podpredsedníčka národniarov Eva Smolíková, ona tiež chcela kandidovať, ale uvedomuje si svoju zodpovednosť. „Musela som zvážiť a prevážil pocit zodpovednosti,“ povedala.

Danko na tlačovke zároveň odmietol zodpovednosť za to, že súčasná koalícia schválila zákon o jednokolových voľbách do VÚC. Tvrdí, že svoju zodpovednosť za kotlebovcov majú aj médiá. Zároveň potvrdil, že v Banskej Bystrici, kde je predsedom VÚC Marian Kotleba, podporujú najsilnejšie demokratického kandidáta Jána Luntera.

Greššo: Mal by vyzvať koaličných partnerov, aby vyšetrili krádeže a klamstvá

Kandidát na župana Ján Greššo sa vyjadril k tlačovej konferencii Andreja Danka. Podľa neho by mal teraz vyzvať svojich koaličných partnerov, aby vyšetrili a potrestali všetky politické krádeže a klamstvá, ktoré sa akože “nikdy” nestali a neexistujú. „V tej chvíli vyschne živná pôda extrémizmu a nebude treba vyzývať na "občianskú uvedomelosť“, ktorú súčasná vládna garnitúra nemá," dodáva.

„Som proti extrémizmu, som proti nehoráznej korupcii. Sú to spojené nádoby, ktoré sa navzájom živia a účelovo zneužívajú voličskú neinformovanosť, nevedomosť a oddanosť "natieranú“ populizmom," vyhlásil na svojom facebookovom profile Greššo. „Pán Danko nech sa nebojí, viem ako sa mám správať, viem ako sa mám zachovať, jeho rady, jeho výzvy nepotrebujem. Nech radšej vyzýva k veľkej volebnej účasti,“ uzatvoril.

26 debata chyba
Viac na túto tému: #SNS #Andrej Danko #voľby do VÚC 2017