Volebná komisia preveruje podozrenia z kupovania hlasov vo Veľkých Kapušanoch

Polícia preveruje, či je opodstatnené podozrenie z kupovania hlasov vo Veľkých Kapušanoch. Informoval o tom podpredseda obvodnej volebnej komisie č. 7 v Michalovciach Vladimír Juričko. Podľa jeho slov políciu o podozrení informoval nejaký občan. „My sme ako volebná komisia nedostali od polície nijakú informáciu, ako dopadlo preverovanie,“ povedal Juričko.

04.11.2017 14:17 , aktualizované: 17:07
debata (3)

Juričko potvrdil, že on i spolu s ďalšími členmi boli na kontrole vo Veľkých Kapušanoch. „Zisťovali sme, ktorého okrsku sa to týka, lebo je ich tam viacero. Neoverená informácia sa týkala okrsku v tamojšej rómskej osade. Keď sme tam boli, nik nám ju nevedel potvrdiť. Vec má v rukách už polícia a teraz vyšetruje, či ide o opodstatnené podozrenie,“ povedal Juričko.

Ako informoval predseda košickej krajskej volebnej komisie Vladimír Tot, časť komisie bola na výjazde v michalovskom volebnom obvode. Uviedol, že obci Čierne Pole sa ich nejakí voliči pýtali, čo majú robiť, lebo v obci sa pohybuje skupina neznámych ľudí a majú podozrenie z nekalej činnosti.

„Členovia komisie im poradili, nech to oznámia polícii. Podľa našich informácií občan pôjde podať trestné oznámenie na políciu okolo piatej,“ povedal Tot.

Pokiaľ ide o účasť vo voľbách zatiaľ je veľmi nízka. Ako uviedol Tot, pohybuje sa okolo 10 až 11 percent.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Košický samosprávny kraj #voľby do VÚC 2017