SNS o päť minút dvanásť stiahla z kandidátky exministra Mikolaja

, 08.03.2012 14:55, aktualizované: 17:13
Ján Mikolaj
Minister školstva Ján Mikolaj Autor:

Slovenská národná strana (SNS) stiahla z kandidačnej listiny do predčasných parlamentných volieb svojho poslanca a exministra školstva Jána Mikolaja.

Predsedníctvo SNS sa tak podľa predsedu strany Jána Slotu rozhodlo preto, že ľudia, ktorí pracovali v školstve, sa na predvolebných mítingoch sťažovali na Mikolajove pôsobenie v rezorte a jeho reformy. „Preto sa predsedníctvo rozhodlo ho stiahnuť z kandidátky,“ povedal Slota. Mikolaj Slotove vyjadrenie komentovať nechcel. Povedal len toľko, že to bolo po vzájomnej dohode.

Mikolaj mal kandidovať zo 4. miesta. Hneď za predsedom strany Jánom Slotom, prvým podpredsedom Andrejom Dankom a predsedom poslaneckého klubu Rafaelom Rafajom. Mikolaj prišiel do SNS vo volebnom období 2002 – 2006 z HZDS.

Slovenská národná strana už v tomto volebnom období siahla k stiahnutiu svojho kandidáta z volieb, týkalo sa to kandidatúry Anny Belousovovej do mestského zastupiteľstva v Čadci na jeseň 2010. Stiahnutie vtedy prebehlo bez dohody s druhou stranou a Belousovová bola napokon zo strany vylúčená.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku