Krajcer oslovil listom riaditeľov stredných škôl

Do stredných škôl v Bratislavskom kraji doručili v týchto dňoch list, v ktorom Daniel Krajcer oslovuje pedagógov kraja ako kandidát na predsedu BSK.

30.10.2013 15:55
Daniel Krajcer Foto: ,
Daniel Krajcer
debata (20)

Okrem iného v ňom sľubuje zlepšenie finančného zabezpečenia stredoškolských pedagógov v regióne formou určitých zliav na cestovnom a tiež dostupné bývanie. Upozorňuje tiež na problém zavedených odvodov z dohôd, ktorý spôsobil znížený záujem pedagógov o záujmovú činnosť v krúžkoch a ponúka kompenzáciu ušlých finančných prostriedkov z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). V prípade zvolenia za predsedu vyššieho územného celku Krajcer tiež v liste ponúka odstránenie potravinovej intolerancie pre deti a učiteľov, ktorí nemôžu konzumovať bežnú stravu v školských jedálňach a zníženie školskej byrokracie.

Podľa niektorých oslovených pedagógov volebná kampaň nie je v zmysle školského zákona v školách prípustná. Podnet v tomto smere už zaregistrovala dnes Krajská volebná komisia BSK. Podľa jej zapisovateľa Matúša Šaraya však krajská volebná komisia nemá takmer žiadne kompetencie riešiť porušenie zákonov počas volebnej kampane. Podnet môže len prerokovať, zaregistrovať, prípadne odstúpiť na ďalšie riešenie.

Daniel Krajcer autorstvo listu nepoprel. Ako uviedol, „nedošlo k porušeniu žiadneho zákona ani etických noriem. List som adresoval ako informáciu riaditeľom škôl. Nebol som medzi žiakmi v žiadnej škole, nestretávam sa počas volebnej kampane ani s riaditeľmi a ani s učiteľmi stredných škôl“.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #VÚC #Daniel Krajcer