Žena žaluje firmu na súde, poštípali ju ploštice

01.06.2008 17:01
Ploštica domáca
Ploštica domáca (Cimex lectularius L.). Autor:

Dlhoročná zamestnankyňa americkej mediálnej spoločnosti Fox News žaluje svojho zamestnávateľa o neupresnenú finančnú čiastku náhrady za údajne spôsobenú chorobu z povolania. Tou je posttraumatická stresová porucha (PTSD), ktorou údajne 37-ročná Jane Clarková trpí odvtedy, ako ju v práci poštípali ploštice, píše agentúra Reuters.

Pani Clarková pracovala pre Fox News 12 rokov. Trikrát sa vraj od októbra 2007 do apríla 2008 sťažovala, že má v kancelárii ploštice, ktoré ju poštípali. Nadriadení sa jej však len vysmiali a nenechali kanceláriu zbaviť hmyzu celé mesiace.

Teraz je pani Clarková práceneschopná po tom, ako u nej lekári zistili PTSD, ktorá sa prejavuje okrem iného panickou hrôzou, že jej dieťa poštípe ploštica; a to napriek tomu, že do jej domu sa tento nepríjemný hmyz nikdy nedostal. Zaspať už nedokáže bez baterky, aby mohla pátrať po pôvodcoch údajného nočného šramotu.

„Povinnosťou zamestnávateľa je zabezpečiť bezpečné pracovné prostredie,“ povedal jej právny zástupca Alan Schnurman. Ten okrem iného v žalobe žiada uhradiť lekárske výdaje a ušlú mzdu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku