Astronaut NASA: Ufóni existujú

Bývalý astronaut amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Edgar Mitchell, ktorý bol šiestym človekom na Mesiaci, šokoval poslucháčov britskej rozhlasovej stanice Kerrang! Radio vyhlásením, že mimozemšťania existujú. Podľa neho navštívili Zem niekoľkokrát, ale vlády ich prítomnosť už šesť desaťročí tutlajú.

25.07.2008 09:45
Pulzar, planéty, vesmír Foto:
Ilustračné foto

Sedemdesiatsedem ročný Mitchell dodal, že podľa zdrojov NASA, ktorý kontakt s mimozemšťanmi zaznamenal, sú obyvatelia cudzích planét „malí mužíci, ktorí sú pre nás čudní“. Skutočný mimozemšťan podľa neho teda zodpovedá bežnej predstave: je nízkej postavy, má veľké oči a hlavu. Naša technologická vyspelosť „nie je zďaleka“ ako ich a „ak by chceli byť nepriateľskí, potom by sme teraz už neexistovali“, do­dal.

Mitchell spolu s veliteľom Apolla 14 Alanom Shepardom drží rekord najdlhšej prechádzky po Mesiaci. Počas misie v roku 1971 strávili na obežnici Zeme deväť hodín a sedemnásť minút.

„Mal som to privilégium zoznámiť sa so skutočnosťou, že nás mimozemšťania na tejto planéte navštívili, a preto fenomém UFO je skutočný,“ povedal Mitchell. „Naše vlády to všetko dobre taja približne posledných šesťdesiat rokov, ale pomaly to presakuje von a vybraní z nás mali tú česť sa s niektorými informáciami zoznámiť.“

Predstavitelia NASA ale vzápätí Mitchellovo tvrdenie spochybnili. Hovorca úradu oznámil: „NASA UFO nesleduje. NASA sa nezúčastňuje na žiadnom utajovaní informácií o mimozemskom živote na tejto planéte ani na inom mieste vo vesmíre. Pán Mitchell je vynikajúci Američan, ale my jeho názory na túto vec nezdieľame.“

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba