Dzurinda opäť pobeží maratón v Košiciach

Predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda sa chystá v poradí na svoj 23. maratón. Po osemnástykrát by mal na budúcu nedeľu 5. októbra bežať košický maratón. "Prihlásil som sa. Je to taká ťažká disciplína, že s istotou to budem vedieť povedať až 5. októbra ráno a o desiatej sa postavím na štart. Ale som odhodlaný a som slušne pripravený. Chcem zabehnúť košický maratón," povedal Dzurinda.

26.09.2008 12:57
Mikuláš Dzurinda Foto:
Ilustračné foto
debata

Zároveň dodal, že už je to pre neho zvyk raz do roka zabehnúť maratón. Len raz v živote bežal v jednom roku dva maratóny.

Dzurinda chce byť rýchlejší než v roku 2007. „Reálnejšie je, že chcem zabehnúť čas, ktorý oprávňuje štartovať na najstaršom maratóne v Bostone. Ten limit je 3:35. Vlani mi ušiel asi o 15 sekúnd,“ prezradil. To však ešte bežal so 40 cm rúrou v píšťale a šraubami. Maximálny Dzurindov cieľ je, aby to bolo pod 3,5 hodiny. „Prvý polrok viac bicyklujem, druhý viac behám. Maratónska príprava trvá u mňa tri mesiace. Júl august a september,“ uviedol. Posledný týždeň pred maratónom však už beháva veľmi málo, skoro vôbec. „Vtedy treba telo nabudiť, aby sa mu chcelo bežať. Rozcvičky a striedma strava,“ povedal. A po dobre zabehnutom maratóne si dá pivo. „Viac ako jedno,“ dodal s úsmevom.

debata chyba