V Londýne možno budú kacírske autobusy

Britská organizácia British Humanist Association (BHA) v spolupráci s prominentným profesorom Richardom Dawkinsom chcú dosiahnuť, aby sa od januára objavili na londýnskych autobusoch plagáty s nápisom popierajúcim božiu existenciu.

21.10.2008 21:48
Londýn. Foto:
Ilustračné foto
debata

Plagát so sloganom „Pravdepodobne nijaký Boh neexistuje. Tak sa prestaňte báť a užívajte si život!“ by sa mal počas štyroch januárových týždňov objaviť na 30 autobusoch premávajúcich v hlavnom meste Veľkej Británie. Plagáty nebudú len na vonkajších reklamných plochách, ale i vo vnútri vozidla.

„Keď vidíme na autobusoch rôzne náboženské slogany, nikto sa nad tým obzvlášť nepozastavuje. Naša kampaň chce prostredníctvom týchto alternatívnych odkazov vyzvať ľudí k zamysleniu sa. Pretože niet väčšej pohromy pre náboženstvo ako rozmýšľanie,“ vyhlásil na margo projektu profesor Dawkins. Šéf organizácie BHA Hanne Stinson sa domnieva, že kampaň prinesie do životov ľudí nový a svieži vzduch, ktorý po „všetkých tých sloganoch, ktoré nám hrozia večným zatratením,“ prinesie niečo nové.

Katolícke organizácie vo Veľkej Británii reagujú na iniciatívu rozpačito a niektoré hovoria o nebezpečenstve a rúhaní, iné to považujú za výzvu pre kresťanov, ktorí sa neboja o živote premýšľať a hľadať jeho zmysel.

BHA plánuje do budúcna rozšíriť umiestnenie sloganov aj na dopravných prostriedkoch v Manchestri, Birminghame a Edinburghu.

debata chyba