Policajná inšpekcia sa komunikáciou Kočnera zaoberá

Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR sa zaoberá komunikáciou obžalovaného podnikateľa Mariana Kočnera, uviedla Petra Friese z tlačového odboru rezortu vnútra. "Z taktických dôvodov sa však v súčasnosti ku stavu konania nie je možné bližšie vyjadriť," dodala.

05.08.2019 15:46
debata (9)

Predseda Okresného súdu v Prievidzi a viacnásobný kandidát na post ústavného sudcu Robert Šorl v tejto súvislosti skonštatoval, že ak má Slovensko problém v niektorej z bezpečnostných zložiek štátu, ide o políciu." Ak je pravda, čo naznačuje zverejnená komunikácia, tak je to veľmi zlé. Problémom je, že sa informácie z bezpečnostného prostredia dostávajú k niekomu, komu nepatria. Nie je dobré ani to, že je tam naznačené ovplyvňovanie vyšetrovania,“ povedal Šorl.

Sudca doplnil, že pre záujmové skupiny existujú medzery, keď nie je trestné konanie pod kontrolou viacerých ľudí. „Najväčším pánom trestného konania nie je prokuratúra, ale skôr polícia. Povedzme, že tá má informácie, ktoré získa operatívnou činnosťou a nezačne ich spracovávať procesne. Z toho vyplývajú ďalšie problémy, takže, ak je niekde kameň úrazu, bude to na polícii. Koniec koncov aj prokurátor má k dispozícii iba informácie, ktoré sú filtrované procesom. Ak nemá dovtedy spis, kým nie sú urobené určité úkony, tak prakticky nevie o tom, čo sa v tom konkrétnom prípade deje,“ dodal sudca.

Podľa zverejnenej komunikácie Marian Kočnera napríklad nitrianskemu podnikateľovi Norbertovi Bödörovi v apríli 2018 napísal „Ruska (Pavla Ruska, pozn.) volajú na inšpekciu vypovedať. Je to pod kontrolou alebo ani nie? Teda, či ešte platí dohoda s Milanom…“. Bödör mal odpovedať „Neviem. Podľa mňa áno." Šéfom policajnej inšpekcie bol vtedy súčasný policajný prezident Milan Lučanský. Ten však zdôraznil, že sa s nikým v tejto veci nedohadoval a nebol v žiadnom kontakte s Kočnerom alebo Bödörom.


VIDEO: Súd bude mať pri Kočnerovi a Ruskovi a zmenkovom spore pomerne ľahkú prácu, hovorí bezpečnostný analytik Milan Žitný. Dôkazom je aj komunikácia Mariana Kočnera a nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Tieto prepisy hovoria o tom, že zmenky boli vyrobené a neboli skutočné, hovorí Žitný.

Video

VIDEO: Ublíži drogová kauza progresívcom a ich nádejnému premiérovi Trubanovi? Čo bude najviac ovplyvňovať politickú scénu na jeseň? Kauzy okolo Kočnera alebo prekročenie zákona Trubanom, ktorý opakovane užíval drogy? Pozrite si vo videu TV Pravda, čo očakáva politologička.

Video
9 debata chyba
Viac na túto tému: #Marian Kočner #Norbert Bödör