Českí politici odchod Gotta zneužili, verejnosť zareagovala spontánne a fantasticky

Karel Gott bol posol dobrých správ. „Dokázal nám dať veci, po ktorých túžime,“ hovorí hudobný publicista Juraj Čurný v mimoriadnom podcaste Počúvajte pravdu. Oceňuje spevákov talent, pracovitosť ale aj vynikajúce komunikačné schopnosti s fanúšikmi. Podľa Čurného búral bariéry medzi pódiom a hľadiskom. Vyzdvihuje kvalitu Gottovho hlasu a prejav, ktorý si umelec neustále zdokonaľoval. Publicista považuje Karla Gotta za fenomén doby, ktorý sa nemusí zopakovať. Juraj Čurný hovorí v podcaste o tom, ako smrť umelca nezvládli českí politici a situáciu využili na vzájomné súboje.

12.10.2019 06:00
debata (27)

PODCAST: Prečo sklamali politici? Ako sa Karel Gott správal k ženám? Prečo nikdy neprestal byť džentlmenom? Koho z disidentov podporoval? Bola manželka Ivana ženou jeho života? Vypočujte si podcast s Jurajom Čurným.

Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.

Čo sú podcasty a kde ich nájdete?

Podcast je zvukový záznam, umiestnený vydavateľom či autorom na internete. Názov vznikol spojením slov pod (od názvu prehrávača iPod) a cast (od anglického slova broadcasting – vysielanie).

Podcasty môžete počúvať priamo na webe, kliknutím na audioprehrávač, alebo si ich môžete stiahnuť do svojho zariadenia (telefón, počítač, tablet) a pustiť si vtedy, keď vám to najviac vyhovuje. Podcasty teda môžete počúvať prostredníctvom mobilného telefónu s pripojením na internet aj počas šoférovania, športovania alebo iných aktivít. Počúvanie podcastu si nevyžaduje plnú pozornosť a nie je viazané na jedno zariadenie.

Na iOS zariadeniach je možné podcasty Pravdy počúvať prostredníctvom aplikácie Spotify App alebo aplikácie Podbean Podcast App.

Podcasty Pravdy nájdete na Google podcast a Spotify podcast Pravda.

© Autorské práva vyhradené

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Karel Gott