Ide o pravdu o voľbe prezidenta USA: Trump sa za víťaza označil zámerne

, 04.11.2020 20:00

Rekordných 100 miliónov hlasov v predčasnom hlasovaní komplikuje cestu k výsledku amerických volieb. „Takáto situácia sa ešte nikdy nestala, a veľa ľudí hlasovalo korešpondenčne z obáv pred koronavírusom,“vysvetlil v relácií Ide o pravdu docent Branislav Kováčik z UMB v Banskej Bystrici.

VO VIDEU NÁJDETE debatu o amerických prezidentských voľbách s Máriou Hlucháňovou, Branislavom Kováčikom a Andrejom Matišákom.

Systém volieb amerického prezidenta je zložitý. O víťazovi rozhodujú hlasy voliteľov v jednotlivých štátoch únie. „Kým nemá Donald Trump alebo Joe Biden 270 voliteľov, nikto z nich nevyhráva,“ povedal v relácií Ide o pravdu Andrej Matišák, komentátor denníka Pravda.

Spolu s docentom Branislavom Kováčikom z Fakulty politických vied UMB v Banskej Bystrici sa zhodli na tom, že o novom prezidentovi rozhoduje napokon len niekoľko štátov.

„Trump dokázal v kampani mobilizovať ľudí, vedel sa im prihovoriť,“ pomenoval dôvody popularity úradujúceho prezidenta docent Kováčik. „Nominácia Bidena nebola chyba demokratov, nemali lepšieho,“ uviedol komentátor Matišák. Ako americká dráma skončí? Hostia v relácií Ide o pravdu potvrdili, že bude veľmi ťažké upokojiť napätie v americkej spoločnosti, ale podľa nich má v tejto súvislosti väčšie šance Joe Biden.

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prezidentské voľby v USA #Ide o pravdu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku