Gröhling: Legislatívna úprava by mala zabezpečiť vyššiu účasť očkovaných na podujatiach

V rámci dohody s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (OĽaNO) by mala byť schválená legislatívna úprava, ktorá by umožnila vyššiu účasť očkovaných na hromadných podujatiach. Pred dnešným rokovaním vlády to povedal minister školstva Baranislav Gröhling.

, 21.07.2021 10:49, aktualizované: 11:40
Branislav Gröhling Foto:
Minister školstva Branislav Gröhling
22

„V rámci tejto legislatívnej úpravy budeme môcť riešiť všetky ostatné udalosti a podujatia," povedal minister. Dodal, že zvýšenie počtu účastníkov na omšiach s pápežom Františkom oznámili skôr, aby účastníci stihli absolvovať dve dávky vakcíny.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) v utorok 20. júla informoval, že podmienkou návštevy svätých omší, ktoré bude v septembri na Slovensku celebrovať pápež František, bude plná zaočkovanosť účastníkov.

Minister zároveň doplnil, že podujatia majú byť organizované s kapacitou vysoko nad rámec aktuálne platných epidemických opatrení.

Pápež František Čítajte viac Na stretnutí s pápežom sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) si v súvislosti s diváckou kapacitou na kultúrnych podujatiach „momentálne nedovolí tvrdiť, že bude možné presadiť, aby boli počty nejako menené“. Pred rokovaním vlády to zdôvodnila nepredvídateľnosťou vývoja pandemickej situácie, ktoré spôsobuje v súčasnosti neustále mutujúci nový koronavírus.

„Ostaneme pritom, čo je možné doteraz, čo je zadefinované v kultúrnom semafore,“ povedal s tým, že pravidlá uvoľňovania opatrení pre kultúrne podujatia jednoznačne definujú možné uvoľnenie či potrebné sprísnenie pravidiel podľa situácie. Milanová je presvedčená, že zelenú uvoľňovaniu opatrení dá zvyšovanie zaočkovanosti populácie.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
22 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Lengvarský #očkovanie proti covidu #Branislav Gröhling