Mikulec: S takáčovcom Zemanom som sa nikdy nestretol, Fico šíri konšpirácie

Člena bratislavskej skupiny takáčovcov Mateja Zemana minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) nepozná a nikdy sa nestretli. Minister to uviedol v reakcii na tvrdenia šéfa opozičného Smeru Roberta Fica, že sa s Matejom Zemanom stretával v jeho byte, kde mali preberať koordinovanie výpovedí.

19.08.2021 10:53 , aktualizované: 15:45
Roman Mikulec Foto:
Minister vnútra Roman Mikulec
debata (592)

Fico podľa ministra šíri konšpirácie a spája nespojiteľné. Smer má v pondelok 23. augusta podať návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chce Mikulca odvolávať.

„Nikdy sme sa nestretli ani na adrese, kde údajne býva a ani nikde inde. Je to len nevyslyšané prianie poslanca Fica,“ uviedol Mikulec v súvislosti s tým, že Mateja Zemana nepozná.

Fico je podľa neho „ukážkovým príkladom skrachovaného politika“. „Je veľmi fascinujúce pozorovať Ficovu morálnu flexibilitu a povedzme, že aj istú odvahu, keď ukazuje prstom na druhých, keď on sám býval u odsúdeného daňového podvodníka Ladislava Bašternáka a jeho blízke osoby buď sedia vo väzbe, alebo je na nich vydaný zatykač,“ skonštatoval minister.

VIDEO: Kaliňák vypovedal na NAKA ku kauze Očistec.

Video

Smer plánuje opäť podať návrh na odvolanie ministra. Strana nechce čakať na september, na kedy je presunutá schôdza o Mikulcovom odvolávaní, ktorá sa mala konať v júli. Smer Mikulca opätovne kritizuje aj za to, že mal zobrať úplatky.

Roman Mikulec Čítajte viac Mikulec odmieta, že by ako šéf vojenskej tajnej služby zobral úplatok

Minister vnútra podľa Fica osobne pozná takáčovca Zemana a pravidelne chodil za ním do bytu. Fico sa odvoláva aj na medializované fotografie, podľa ktorých navštevuje Mikulec ženu, ktorá býva v rovnakom bytovom dome ako Matej Zeman. To považuje Fico za príbeh, ktorý si minister vymyslel.

Matej Zeman je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Zásah voči nim bol prerušený, v dôsledku čoho je Matej Zeman v pátraní. Fico je presvedčený, že zásah sa zastavil na pokyn Mikulca.

Matej Zeman je podľa šéfa Smeru jedným z tzv. udavačov, ktorí si vymýšľajú svedecké výpovede. „Neveríme ani pol slova Mikulcovi, ako si vymyslel príbeh s nejakou dievčinou. V poriadku, keby nebol on ten, kto rozhodol o prerušení zásahu voči Matejovi Zemanovi,“ skonštatoval Fico.

Šéf Smeru kritizoval obštrukciu zo strany koalície pri mimoriadnej schôdzi, na ktorej chceli koncom júla odvolávať Mikulca. „Vládna koalícia nechce o tom rokovať, lebo sa týchto informácií bála,“ povedal s tým, že v pondelok podávajú nový návrh. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) má do siedmich dní zvolať schôdzu.

Fico tiež dodal, že Mikulec mal mať ešte ako riaditeľ vojenského spravodajstva kontakty na skupinu takáčovcov. Mal využívať ich služby na riešenie svojich osobných sporov.

Člen bratislavskej skupiny takáčovcov Matej Zeman je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Po ňom a po podnikateľovi Petrovi Petrovovi vyhlásili pátranie. Csabu Dömötöra v tomto prípade odsúdili za krivú výpoveď na 32 mesiacov podmienečne s odkladom na päť rokov. Petra Petrovova zobral do väzby v sobotu (14. 8.) Špecializovaný trestný súd v Pezinku v inej korupčnej veci.

Matej Zeman je obvinený v kauze manipulovania svedeckých výpovedí. Aktuálne by sa mal nachádzať v Chorvátsku, kde podľa svojich vyjadrení požiadal o politický azyl. Je ochotný vypovedať prostredníctvom telemosta.

Matej Zeman Čítajte viac Takáčovec Zeman požiadal Chorvátsko o politický azyl
592 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer #odvolávanie ministra #Roman Mikulec